FDKM POLICE COMBAT SYSTEM NEDİR?

Self Defence İstanbul olarak Türkiye’deki tek temsilcisi olduğumuz FDKM, Formazione Difesa Krav Maga olarak tanımlanır. Türkçe karşılığı ‘Krav Maga Savunma Eğitimi’dir. 2011 yılında Massimiliano Marsalo tarafından İtalya’da kurulan organizasyon; İtalyan Polis Teşkilatı Carbineri ve SWAT Timleri’ne özel eğitim vermektedir. Bunun yanı sıra siviller için de özel çalışmaları olan FDKM’nin yalnızca İtalya’da 3 binin üzerinde öğrencisi bulunmaktadır. Dünya’nın birçok ülkesinde temsilcilikleri ve okulları olan FDKM, Krav Maga’nın gelişiminde ve güncellenmesinde üstlendiği önemli misyonu öğrencilerine özel tekniklerle aktarmaktadır.

kravmaga, kapap, selfdefense, selfdefence, israelijiujitsu, jiujitsu, vipkoruma, bodyguard, knife, gun, yakınkoruma, millitary, police, swat, combat, selfdefenceistanbul, womenselfdefence, kadın, savunmasanatları, savunma, martialarts

Massimiliano Marsala kimdir?

Organizasyonun kurucusu olan Massimiliano Marsala, İtalyan özel kuvvetlerinin ünlü paraşüt alayı Nembo’da uzun yıllar görev yaptı. Burada nişancılık, taarruz, operasyon birlikleri eğitimi, VIP Koruma, terör karşıtı operasyonlar gibi askeri konularda uzmanlaştı. Krav Maga ile de bulunduğu bu görevlerde tanışan Marsala, dünya üzerinde az sayıda kişinin ulaşabildiği 5. seviye uzmanlığa sahiptir.